Tuğçe Dokumacı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 20. Dönem Mavi Deniz Gençlik Kampı, 24-29 Haziran tarihleri arasında Silifke Altuğ Verdi Gençlik Kampı'nda gerçekleştirildi. Türkiye genelinden 14-15 yaş aralığındaki 347 erkek kampçı, 2 program sorumlusu, 17 lider ve 23 kafile sorumlusunun katılımıyla gerçekleşen kampta, gençler unutulmaz deneyimlerle dolu altı gün geçirdi.

"Bir Kardeşlik İklimi" Sloganıyla Anlamlı Etkinlikler

MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu'dan 15 Temmuz Mesajı MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu'dan 15 Temmuz Mesajı

Kamp boyunca gençlere sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler sunuldu. Deniz etkinlikleri, kitap okuma istasyonu, spor turnuvaları, zeka oyunları, halk oyunları, işaret dili, maneviyat istasyonu, gezi etkinlikleri, el sanatları atölyeleri, tiyatro istasyonu, film gösterileri ve bisiklet etkinlikleri gibi çeşitli aktiviteler düzenlendi. Bu etkinlikler sayesinde gençler hem eğlendiler hem de birbirleriyle kaynaşma fırsatı buldular.

Kampçıların Keyifli Anıları

Kamp boyunca gençler, doğa ile iç içe geçirdikleri zamanların yanı sıra farklı kültürel etkinliklerle de tanışma şansı buldular. Özellikle "Bir Kardeşlik İklimi" sloganıyla yürütülen etkinliklerde, dayanışma ve dostluk duyguları pekiştirildi. Kamp süresince gençlerin sosyal becerileri geliştirilirken, yeni hobiler edinmeleri ve kendilerini ifade etmeleri teşvik edildi.

Kaynak: Tuğçe Dokumacı