Ahmet Sütcü

Mersin Valiliği'nden Doğu Akdeniz için Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı Mersin Valiliği'nden Doğu Akdeniz için Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

Türkiye Okçuluk Federasyonu Mersin İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 2024 Minikler Okçuluk İl Birinciliği, Yenişehir Çiftlikköy Okçuluk Sahası'nda gerçekleştirilen müsabakalarla tamamlandı. 9-10 yaş ve 11-12 yaş kategorilerinde klasik yay ve makaralı yay disiplinlerinde mücadele eden genç sporcular, büyük bir heyecan yaşadı.

9-10 Yaş Klasik Yay Kategorisi Sonuçları: Kadınlarda Akdeniz Ünlüdoğan birinci, Elif Lena Yaldız ikinci ve Aybüke Çakmak üçüncü oldu. Erkeklerde ise Bulut Darıkuşu birinci, Atilla Yağız Çoban ikinci ve Ali Berke Ulakçı üçüncü sırayı elde etti.

11-12 Yaş Klasik Yay Kategorisi Sonuçları: Erkeklerde Ali Andaç Kumcu birinciliği, Görkem Küçük ikinciliği ve Berkay Alp Uzun üçüncülüğü kazandı. Kadınlarda Asya Dilara Kızmaz birinci, Nilda Umay Özbay ikinci ve Ayşe İlay Demir üçüncü oldu.

Makaralı Yay Kategorisi Sonuçları: Aynı yaş grubunda erkeklerde Mert Ertürk birinciliği, Arat Yılmaz ikinciliği elde etti. Kadınlarda ise Belinay Çakmak birinci sırayı aldı.

Yarışmalar, sporcular arasındaki çekişmeli mücadelelerle dikkat çekerken, dereceye giren gençlere madalyaları verildi.

Kaynak: Ahmet Sütcü