Türkiye'ye hiç uğramadan Avrupa'ya inecek olan bir soğuk hava dalgası, sıcaklıkların mevsim normallerinin çok altına düşmesine neden olacak.

Hava Forum'un Tahminleri

Meteoroloji tahminlerinde bulunan Hava Forum, Temmuz ayının ilk günlerinde Avrupa'ya kutuplardan bir soğuk hava dalgasının ineceğini belirtti. Bu durum, yaz mevsiminde sıcak hava bekleyen Avrupalılar için büyük bir sürpriz olacak.

havaforum.webp

Beklenen Etkiler

Anormal Soğuk: Mevsimine göre oldukça anormal olarak nitelendirilen bu soğuk hava dalgası, birçok Avrupa şehrinde gündüz sıcaklıklarının 12-14 dereceye kadar düşmesine yol açacak.

'Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim' Projesi 5. Yılında 'Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim' Projesi 5. Yılında

Avrupalıların Tepkisi: Özellikle yaz mevsiminde bu kadar düşük sıcaklıklar beklemeyen Avrupalılar, bu duruma oldukça şaşıracak. İngilizler başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde bu hava durumu büyük yankı uyandıracak.

Türkiye'nin Durumu

Bu soğuk hava dalgasının Türkiye'yi etkilemeyeceği belirtiliyor. Türkiye'de yaşayan vatandaşlar bu duruma şaşkınlıkla bakarken, Avrupalılar için hava sıcaklıklarının bu denli düşmesi ilginç bir olay olarak karşılanacak.

Önümüzdeki dönemde hava durumu gelişmeleri, özellikle Avrupa'da yaşayanlar için yakından takip edilecek. Anormal hava olayları, mevsim normallerinin dışına çıkan sıcaklıklar ve beklenmedik soğuk hava dalgaları, dünya genelinde dikkat çeken gelişmeler arasında yer alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi