Kaş dökülmesini tek gecede durduran mucizevi yağ! Kaş dökülmesini tek gecede durduran mucizevi yağ!

Listeye alınanlar arasında başta kanser, diyabet, kalp damar ve hipertansiyon hastalıkları gibi çok sayıda ilaç yer aldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 44 ilacın 'bedeli ödenecek ilaçlar listesi'ne alındığını açıkladı. Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, SGK tarafından bedeli ödenecek ilaçlara ilişkin açıklama yaptı. Işıkhan, açıklamasında, "Sosyal güvenlik alanında sağladığımız destekler ile vatandaşlarımızın yanındayız. Sosyal Güvenlik Kurumumuz tarafından 38'i yerli üretim olmak üzere toplam 44 ilaç 'bedeli ödenecek ilaçlar listesi'ne alındı" ifadelerine yer verdi. Bedeli ödenecek yurt içi ilaç sayısının 8 bin 375’e çıkarıldığını belirten Işıkhan, "İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim" açıklamasında bulundu.

9 KANSER İLACI LİSTEYE ALINDI

Bakan Işıkhan'ın paylaştığı görsele göre listeye alınan ilaçlardan bazıları şöyle; 9 kanser, 2 diyabet, 4 alerjik rinit ve astım, 3 sindirim sistemi, 1 metabolik hastalık, 1 hipertansiyon, 1 multiple skleroz, 6 kalp damar hastalıkları ilacı. 

Kaynak: haber merkezi