Gazeteci Mustafa Dilek’in haberine göre, Hatay’da depreme yakalanan ve 4,5 saat boyunca göçük altında kalan 16 yaşındaki sporcu tek yumurta ikizi depremzede kız kardeşler, okula devam edebilmek için kayıtlarını Alanya’da bir liseye aldırdı. Babalarının aktardıklarına göre, aynı okulun yurdunda konaklamaya başlayan kardeşlerden biri, göçük altında kalmanın korkusuyla kardeşiyle aynı yatakta uyumaya başladı.

“ÖĞRENCİNİN BİRİ ŞİKAYET ETTİ”

Aynı yurtta kalan öğrencilerden birinin ”birlikte uyuyorlar” diyerek yurt yönetimine şikayet ettiği ikizler, yurttan sorumlu öğretmenle görüştü. Öte yandan öğretmenlerinin de durumu incelemek yerine ‘siz eşcinselsiniz’ dedi.

BABALARINI ARAYIP İKİZLERİN YURTTAN ALINMASINI İSTEDİ

Daha sonrada Yurt Müdür Yardımcısı Ş.Y. çocukların babasını arayarak “Kızların eşçinsel, gel kayıtlarını al. Okulda ve yurtta kızları istemiyoruz” dediği iddia edildi.

YÖNETİM ÖĞRENCİLERİ YURTTAN ATTI İDDİASI

Gazeteci Mustafa Dilek 15 Aralık akşamı yurt yönetimi öğrencileri hiçbir gerekçe göstermeden yurttan attığını ve  öğrencilerin o geceyi bir tanıdığının evinde geçirdiğini söyledi.

Müdürden Sınıf Öğretmenine Taciz İddiası! Müdürden Sınıf Öğretmenine Taciz İddiası!

KARDEŞLERİN BABASI İSYAN ETTİ

Yaşananlara ilişkin KRT TV canlı yayınında konuşan ikizlerin babası, yetkilileri dava edeceğini ve çocukların kaydını aldırmayacağını söyledi.

Tuzsuz, şunları söyledi:

“Benim çocuklarım göçük altında kaldı. Birlikte yatıyorlar, bunlar eşcinsel alın çocukları memlekete götürün dizinizin dibinde okusunlar’ dedi yurt müdürü. Ben bir babayım. Hatay’da kaç tane öğretmen var? Ben çocuklarımı okusunlar diye gönderdim, psikolojileri bozulsun diye değil. Bizi sürekli çocuklarınızın siciline işler diye tehdit ettiler. Hocam bana bir delil koyun alayım çocukları dedim. Ama ortada sadece bir öğrencinin şikayeti var. Benim çocuğum devletin çocuğu, atamazsınız dedim.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Antalya Valiliği, depremzede ikizlerin okulun yurdundan atıldığı iddiaları üzerine inceleme ve soruşturma başlattı.

Kaynak: Haber Merkezi