31 Mart Yerel Seçimlerinin sonuçları netleşti. Usulsüzlüklerle gündeme gelen Mersin’in Akdeniz İlçesi’nde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Adayları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan yüzde 36,92 oy alarak Akdeniz Belediye Başkanları olarak seçildi. AKP adayı Muhammet Mustafa Gültak ise yüzde 30,39 oy aldı. Böylelikle Akdeniz Belediyesi 7 puan farkla DEM Parti yönetimine geçti. Sandıklar ilk açıldığı anda DEM Parti Akdeniz İlçe Örgütü binasının önüne akın eden Barış Anneleri başta olmak üzere Akdeniz halkının coşkusu seçim sonuçlarının ardından katlanarak arttı. Saat 08.00 itibariyle İlçe Örgütü binası önünde toplanan kitle sık sık, “Akdeniz bizimdir bizim kalacak” sloganlarıyla, halaylar ve zılgıtlarla kutlamaları sürdürdü. Seçim sonuçlarının yüzde yüzü açıklanana kadar Akdeniz İlçe Örgütü binası önünde kalmaya devam eden halk, “Sabaha kadar” buradayız diyerek seçim sonuçlarını bekleyeceklerini kaydetti.

Sandık verilerinin netleşmesinin ardından Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Adayları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan, saat 04.10’da DEM Parti Akdeniz İlçe binası önünde kendilerini bekleyen kitleye yönelik açıklama yaptı.

‘HALKIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ’

Ankara Garı Davasında Mütalaa Açıklandı Ankara Garı Davasında Mütalaa Açıklandı

Açıklamada ilk olarak söz alan Nuriye Arslan, gençlerin ve kadınların gönüllerinin hasreti ve inancıyla kazandıklarını belirtti. Halkın oylarına sahip çıkması karşısında saygıyla eğildiğini belirten Arslan, “hepimiz 24 saattir ayaktayız. Önemli bir başarı elde ettik. Öyle bir başarı elde ettik ki artık kimse bizim elimizden almaya cesaret edemez. Biz bu mücadelede yaralarımızla hep var olacağız, halkımızın yanında olacağız.” diye konuştu.

‘BELEDİYEMİZİ ONU KAZANANLARIN BELEDİYESİ YAPACAĞIZ’

Daha sonra söz alan Hoşyar Sarıyıldız, Akdeniz’in gerçek sahiplerinin yanlarında olduğunu belirtti. Söz konusu başarının gençlerin, kadınların, emekçilerin başarısı olduğunu belirten Sarıyıldız, şunları kaydetti: “Belediyemizi de onu kazanan emekçi kardeşlerimizin belediyesi yapacağız. Yorulduk, gecemizi gündüzümüze kattık ama daha da önemlisi bize saldıran, edilmedik hakaretler bırakmayan, ne kendimize ne ailemize edilmedik tehditler bırakmayan bir anlayışı tarihin karanlık çöplüğüne gönderme zaferine ulaştık. Bu başarı, Türkiye’de barış ve kardeşlik isteyen halklara armağan edilen bir barış hediyesidir. Biz de önümüzdeki süreç içerisinde buradaki halkımıza sunacağımız eşit hizmetle özlemini duyduğumuz barışa, bu kentte vesile olacağız.”

Whatsapp Görsel 2024 04 01 Saat 16.13.40 Deaf9697

Kaynak: İMECE GAZETESİ