12 Kişiden Binlerce Kişiye Mersin TİP

Türkiye İşçi Partisi Halk buluşmaları çerçevesinde Mersin’de halk ile bir araya geldi. Mersin Mezitli Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve TİP sözcüsü Sera Kadıgil katıldı. Soru cevap şeklinde geçen programda gündeme ilişkin sorular sorularak cevaplar verildi. Buluşmada Erkan Baş, “12 kişi vardı ilk buluşmamızda şimdi binler olduk” dedi.

 • İzmir’de ekmeğe zam geldi

  HABER: Hayrettin Acar

  “Erdoğan Neden Aday Olamaz?”

  Gündemde olan konulardan biri olan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın gelecek seçimde aday olma durumu üzerine gelen “Erdoğan neden aday olamaz” açıklaması yapan Kadıgil, “Aday olmasını istiyoruz. Aday olmasını çok istiyoruz. Ancak bunun yolu anayasayı ayaklar altına alacak şekilde değiştirmeye çalışarak değil, biz Erdoğan’ın aday olmasına karşı değiliz. Bizim karşı olduğumuz aday olunmasına yönelik yapılmaya çalışılan anayasayı ayaklar altına alınmaya çalışılması. Hayır kardeşim biz bu öğrenilmiş çaresizliğe alışmayacağız. Biz bu hukuksuzluğa alışmayacağız. Bu ülkede bir anayasa varsa Recep Tayyip Erdoğan dahil herkes tıpış tıpış ona uyacak” dedi.         

  “Seçime Sahip Çıkmalıyız”

  Seçim sonucu sonrası olabilecek kaos veya benzeri durumlar ile ilgili yapılan konuşmada Erkan Baş, “Seçim sadece seçim gibi kazanılmaz. Seçime kadar sürdürdüğünüz mücadeleyle insanlara umut, heyecan, kararlılık, coşku kazanma azmi vermezseniz seçim günü kazanma imkanınız yoktur. Siz seçime kadar her tür haksızlığa susarsanız seçimi kazanma imkanınız yoktur. Provokasyon olabilir mi? Olabilir. Provokasyonu nasıl boşa çıkartılır? Arkadaşlar iki yüz elli yıllık sınıflı kapitalist toplum tarihinde biz şunu öğrendik. Provokasyonları boşa çıkartmanın tek yolu vardır. Örgütlü davranabilmek. Eğer yalnız kalırsanız eğer örgütlü davranmazsanız her tür provokasyon amacına ulaşır. Ama mesela provokasyon amacına ulaşmasın diye evinizde oturduğunuz zaman da provokasyon amacına ulaşır. Çünkü provokasyon neticede bir sonuç sizi hareket ettirmez, evinizde oturur halde tutup iktidarlığını sürdürebilmek için bunu yapıyorlar. O yüzden bize burada uyanık davranacağız. Yani seçime kadar bekleyelim. İlk seçimde gidecekler. Bu yanlış bir bakış açız Seçime kadar mücadeleyi kendi belirlediğimiz yolla yöntemlerle büyütmek güçlendirmek üzere sorumlu kalmalıyız.” İfadelerini kullandı.