Ecevit Hareketi: Millet İttifakını En Doğru Tercih Olarak Görüyoruz

DSP’nin Cumhur ittifakına yakınlaşması sonrası “Ne Yoksulluk Ne Baskı, Ne Ezilen Ne Ezen, İnsanca Hakça Bir Düzen” sloganı ile DSP’nin içinde yer alan yeni ve eski yönetici ve üyelerin oluşturduğu Ecevit hareketi, sürece karşı çıkarak Türkiye geneli basın açıklaması gerçekleştirdi.

 • Ecevit Hareketi: Millet İttifakını En Doğru Tercih Olarak Görüyoruz

  HABER: Hayrettin ACAR

  Yapılan basın açıklamasında örgütlü bir yapıya vurgu yapan Ecevit hareketi, “Bizler, DSP çatısı altında Demokratik Sol'un kurucusu, kuramcısı Sayın Bülent ECEVİT ile birlikte çalışmış; Parti Meclisi ve MDK üyeleri, İl Başkanları, İlçe Başkanları ve yöneticileri, Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri olarak görev yapan, kısaca ‘ÖRGÜT’ olarak adlandırılan Ecevit’in dava ve yol arkadaşlarıyız” ifadeleri kullanıldı.

  Ecevit hareketi, “Cumhuriyet değerleri, Atatürk ilke ve devrimleri, laik, demokratik sosyal hukuk devleti unsurları 20 yılı aşkın süredir programlı şekilde zaafa uğratılmış ve neredeyse yok olma noktasına getirilmiştir ki, daha bu, AKP'nin iktidar hedefinin ara durağıdır. Partimiz DSP'nin başkan ve üst yöneticileri ve uzantılarının ise mevcut yönetimin parçası, payandası görüntüsü vermekle kalmayıp, bu ara hedefe göz yuman, kamuoyunda ve medya organlarında destek mesajları veren ikircikli, tutarsız davranış ve söylemlerine daha fazla tahammül edemedik” diyerek DSP’nin Cumhur İttifakına yeşil Işık yakmasına tepki gösterdi.

  “Saygın Makamda bunun yapılması dayanılmaz”

  DSP’nin Cumhur İttifakı politikalarına yakınlaşarak, Öz politikalarına uymayan bir sürecin kabul edilemez olduğuna değinen Ecevit Hareketi, “Hele de o özel insan Karaoğlan’ın yıllarca onurla oturduğu yüce Atatürk’ün koltuğundan kalkıp, yoktan var ettiği çok saygın makamda oturan insanın ve kadrosunun bunları yapıyor olması dayanılmazdır” dedi.

  “Millet İttifakını En Doğru Tercih Olarak Görüyoruz”

  Ecevit hareketi, DSP içerisinde yer alan iyi niyetli görevlilere saygılarının baki kalacağını belirtirken, “Ülkemiz geleceğinin önünde görünen sistemi, kısaca tek adam engelini aşmak için, bir arada ve kol kola olma ve başarma tarihi görevi varken, kişisel hırs ve zaaflarla bu geleceğin cehenneme çevrilmesine seyirci kalamazdık. Ecevitçilerin yüreği ve gönülleri, kapalı kapılar arkasındaki birkaç odaya sığmayacak kadar geniş ve büyüktür. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini, yani tek adam rejimi’ni sonlandırmayı, Cumhuriyet'in kazanımlarını, Atatürk ilke ve devrimlerini, çağdaş demokratik sosyal hukuk devletini, demokrasinin vazgeçilmezi olan güçlendirilmiş parlamenter sistemini ve kuvvetler ayrılığını hedefleyen Millet İttifakı ve Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyi en doğru tercih olarak görüyoruz. Tüm örgüt ve partililerimizi Cumhuriyetimize sahip çıkmaya ve masmavi 15 Mayıs sabahına davet ediyoruz” diyerek seçim sürecinde Millet ittifakına yakın olarak ülke sisteminin değiştirilmesi gerekliliği vurgulandı.

  Mersin DSP’de görev yapan eski İl başkanı ve Parti Meclis Üyesi Adem Topçu, eski il başkanları Mehmet Cambaz, Mustafa Kendirli ve birçok parti emekçilerinin de imzacı olduğu Ecevit Hareketi tarafından ülke genelinde yapılan açıklama ile 14 Mayıs 2023’te Millet İttifakı ve onun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi gerektiği vurgulandı.

   

   

     Haberle ilgili daha fazlası:
  ARAMA
  BUGÜN İMECE
  SOSYAL MEDYA

  Gündem'den Altunok’tan geçmiş olsun ziyareti Altunok’tan geçmiş olsun ziyareti