Nebati’nin seçim bürosunda patates stokladılar!

AKP’nin Mersin seçim ofisinde stoklanan patatesler gündem oldu. AKP Milletvekili ve Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin de fotoğraflarının oluğu büronun fotoğraflarını paylaşan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Stokçuluğa da başlamış” paylaşımında bulundu.

 • Nebati’nin seçim bürosunda patates stokladılar!

  Türkiye’de uygulanan düşük faiz politikası ve bununla beraber yükselen döviz kurları ve yüksek enflasyon ekonomini çerçevesini çiziyor. AKP’li Cumhurbaşkanı ve gelecek dönemde Türkiye’yi Cumhur İttifakı adına yönetmeye talip olan 21 senelik ülke iktidarına sahip Recep Tayyip Erdoğan’ın ise yüksek enflasyon ve gıda fiyatların artmasının nedenini pek çok kez stokçulukla bağdaştırdığı söylemleri bulunuyor.

   

  Konu hakkında tedbirler alınıyor ve stok yapanlara ülkeyi ‘mezar edileceği’ Erdoğan tarafından söyleniyor.

   

  Türkiye, 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turuna hazırlanırken Mersin’de AKP Mersin Milletvekili Nureddin Nebati’nin göresellerinin olduğu büroda patates çuvalları gündem oldu.

  CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ise konu hakkında çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

  Twitter hesabından yaptığı paylaşımda AKP sembolleriyle dolu bir dükkanda patates çuvallarının yığıldığı görülüyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de enflasyonun en büyük sebebi olarak gördüğü stokçuluğa karşı olduklarını pek çok kez dile getirmişti. Başarır’ın paylaştığı görselde Nebati’nin de fotoğrafı bulunuyor.

  Başarır görseli “Stokçuluğa da başlamış” sözleriyle paylaştı.(HABER MERKEZİ)  Haberle ilgili daha fazlası:
  ARAMA
  BUGÜN İMECE
  SOSYAL MEDYA

  Gündem'den Mersin Silifke`de 989 kurs açıldı, 37 bin 808 kursiyer eğitim aldı Mersin Silifke`de 989 kurs açıldı, 37 bin 808 kursiyer eğitim aldı