Kılıçdaroğlu’ndan yurttaşlara: ‘Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek’

Kemal Kılıçdaroğlu, seçmenlere önce kısa mesaj gönderdi, ardından da video yayınladı.

 • Kılıçdaroğlu’ndan yurttaşlara: ‘Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek’

  Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçmenlere kısa mesaj gönderek sandığa gitme çağrısı yaptı. Kısa mesaj olarak gönderdiği sözlerini ayrıca video olarak da yayınlayan Kılıçdaroğlu, “Kredi kartı borçlarınızı devletimizin hazinesi bankalardan devralacak. Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek” ifadelerini kullandı.

  28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turuna günler kala, Kemal Kılıçdaroğlu, seçmenlere kısa mesaj göndererek sandığa gitme çağrısında bulundu. Kısa mesajda anlattıklarını Twitter’dan paylaştığı bir video ile de ifade eden Kılıçdaroğlu, kredi kartı borcu olan yurttaşlara kritik vaatlerde bulundu.

  ‘HAZİNE, KREDİ KARTI BORÇLARINIZI BANKALARDAN DEVRALACAK’

  Kılıçdaroğlu’nun söz konusu mesajında şu ifadeler yer aldı:

  “Sevgili vatandaşım, borç harç evini güçlendirmeye çalıştığını biliyorum. İktidara gelir gelmez, bireysel kredi kartı borçlarınız için kesin çözüm üreteceğim. Erdoğan’ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak.

  ‘BORCUNUZUN FAİZİ TAMAMEN SİLİNECEK VE ANAPARA 36 AY TAKSİTLENDİRİLECEK’

  Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek ve anapara 36 ay taksitlendirilecek. Böylece yüz binlerce vatandaşımız, bu yükün altında ezilmekten kurtulacak, rahat bir nefes alacak, borç batağı yüzünden yuvalar yıkılmayacak.

  Unutmayın, 28 Mayıs seçimi, bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkede borç batağına saplanma referandumudur! Vatanını seven sandığa gelsin.” (ileri haber )  Haberle ilgili daha fazlası:
  ARAMA
  BUGÜN İMECE
  SOSYAL MEDYA

  Gündem'den Tarsus’ta baraj gölünde bir şahıs ölü bulundu Tarsus’ta baraj gölünde bir şahıs ölü bulundu