En iyi orgazmınızı yaşamak için 5 ipucu En iyi orgazmınızı yaşamak için 5 ipucu

İngiltere’deki Leicester Üniversitesi’nden bilim insanları, on yıldan fazla bir süre boyunca 400 bin Britanyalıyı takip ettiler ve “hızlı yürüyenlerin” kanserden ölme ihtimalinin yavaş yürüyenlere göre %25 daha az olduğunu buldular.

Araştırma sonuçlarına göre, hızlı olanlarda kalp hastalığından ölme riski de yüzde 60, diğer nedenlerden ölme riski ise yüzde 70 daha düşüktü.

Leicester Üniversitesi araştırmasının başyazarı Dr. Jonathan Goldney, “Yürüyüşçüleri mümkün olan yerlerde hızlarını artırmaya teşvik ediyoruz, çünkü bu, fiziksel olarak aktif olmanın sayısız diğer faydalarının yanı sıra yaşam beklentilerini de artırabilir.”

“Hızlı veya ortalama yürüyüş yapanlarda her üç ölüm nedeninin de azaldığı gözlemlenirken, en büyük azalma diğer ölüm nedenlerinden hayatını kaybeden yaşlı erkek katılımcılarda tespit edildi.” dedi.

“Yürüme hızı, rutin klinik uygulamada, ölüm riskini öngören bir belirteç olarak kullanılabilir. Özellikle kardiyovasküler hastalık ve diğer nedenlere bağlı ölümler söz konusu olduğunda.” dedi.

Çalışma, Kardiyovasküler Hastalıklarda İlerleme dergisinde yayınlandı.

Kaynak: İHA