Yeni Mersin İdman Yurdu, Esenler Erokspor'la Karşılaşacak Yeni Mersin İdman Yurdu, Esenler Erokspor'la Karşılaşacak

Kadri DUMAN

Mersin İdman Yurdu, deplasmanda Kırklarelispor ile karşı karşıya geldiği maçta rakibine 1-0 mağlup oldu. Maçın tek golü, maçın ilk yarısının son dakikalarında, 45+4. dakikada Kırklarelispor adına Denizhan Taşkan tarafından kaydedildi.

Karşılaşmanın istatistiklerine bakıldığında, topla oynama oranlarının oldukça dengeli olduğu görüldü; Kırklarelispor %52 ile topa biraz daha fazla sahip olurken, Mersin İdman Yurdu %48 ile oynadı. Toplam şut sayısında Mersin İdman Yurdu 7 ile rakibini geride bıraksa da, isabetli şutlarda Kırklarelispor 2'ye karşılık Mersin İdman Yurdu 1 isabet bulabildi.

Maç boyunca her iki takım da mücadeleden geri kalmazken, korner sayılarında Kırklarelispor 4'e karşı Mersin İdman Yurdu 3 kez korner kullanma şansı buldu. Ofsayt ve faul sayılarında ise maç, oldukça çekişmeli geçti; Mersin İdman Yurdu maçı 7 ofsayt ve 11 faulle tamamlarken, Kırklarelispor ise 5 ofsayt ve 9 faulle oynadı.

Mersin İdman Yurdu'ndan Baran Sarka, Ömer Çakı, Rohat Ağca ve Ferhan Evren sarı kart görerek maçın en çok kart gören oyuncuları oldu. Her iki takım da sık sık taç atışı fırsatı buldu; bu alanda Mersin İdman Yurdu 33, Kırklarelispor ise 30 taç atışı kullandı.

Bu sonuçla birlikte Mersin İdman Yurdu, zorlu Kırklarelispor deplasmanından puansız ayrılmak zorunda kaldı. 

Editör: Devrim Kartal