Kadri Duman

Mersin Valiliği, il genelindeki kamu hastanelerine Sağlık Bakanlığı tarafından yeni branş kadrolarının açıldığını duyurdu. Bu gelişme, Mersin halkına daha kapsamlı ve uzmanlaşmış sağlık hizmetleri sunulmasını amaçlamaktadır.

YEREL BASIN OLMAZSA! YEREL BASIN OLMAZSA!

Yeni açılan branşlar arasında, Tarsus Devlet Hastanesi için Çocuk Nörolojisi, Geriatri, Hematoloji, Nükleer Tıp, Perinatoloji, Romatoloji ve Tıbbi Onkoloji bölümleri yer alıyor. Toros Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi, Erdemli Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi branşlarını eklerken, Gülnar Devlet Hastanesi ise Acil Tıp, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR), Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz (KBB), Ortopedi ve Üroloji alanlarında hizmet verecek. Çamlıyayla Devlet Hastanesi Dahiliye ve Çocuk Hastalıkları, Aydıncık Devlet Hastanesi ise Kadın Doğum branşlarını hizmete sunacak.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, bu yeni kadroların Mersin halkına sağlıklı günler dilerken, vatandaşların sağlık hizmetlerine erişiminin genişletilmesinin önemine vurgu yapıldı. Açılan yeni branşlar, bölgedeki sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracak ve daha fazla hastaya uzman bakım sağlayacak.

Kaynak: Kadri Duman