Tuğçe Dokumacı

15 Temmuz: Türkiye'nin Demokrasiye Sahip Çıkışının Yıldönümü 15 Temmuz: Türkiye'nin Demokrasiye Sahip Çıkışının Yıldönümü

Mersin’in en işlek caddelerinden birinde yer alan ünlü bir kozmetik mağazasında, büyük indirim kampanyası sebebiyle izdiham yaşandı. Mağaza, müşteri çekmek amacıyla yaptığı %80 indirim kampanyasıyla kısa sürede büyük ilgi topladı. Ancak beklenenin üzerinde bir müşteri akını, mağaza önünde ve içinde izdiham ortamının oluşmasına sebep oldu.
Mağaza yetkilileri, büyük indirim kampanyasının başlamasıyla birlikte mağaza önünde uzun kuyruklar oluştuğunu belirtti. Sabahın erken saatlerinden itibaren mağazanın kapısında bekleyen vatandaşlar, kapıların açılmasıyla birlikte içeriye hücum etti.
Büyük indirim, büyük kavga
Mağaza kapıları açıldığı anda, müşteriler içeriye akın etti. Yoğun kalabalık, mağaza çalışanlarının ve güvenlik görevlilerinin kontrol edemeyeceği bir boyuta ulaştı. Bazı müşteriler arasında ürünlere ulaşmak için tartışmalar yaşandı, hatta bazı noktalarda kavgalar çıktı. Mağaza görevlileri, müdahale ederek sakinleştirmeye çalıştı ancak kalabalık ve heyecan nedeniyle tam anlamıyla kontrol sağlanamadı.
Müşteriler arasındaki itiş kakış kısa sürede fiziksel şiddete dönüşürken yaşanan izdihamda bazı müşteriler, mağaza yönetiminin daha iyi bir organizasyon yapması gerektiğini savunurken, bazıları da indirimden faydalanabildikleri için memnun olduklarını belirtti.
Mağaza önünde konuşan bir müşteri, "Bu kadar büyük bir indirim olunca herkes buraya akın etti. Mağaza çalışanları da elinden geleni yaptı ama kalabalık çok fazlaydı," diye konuştu.
Mersin’deki kozmetik mağazasında yaşanan bu izdiham, büyük indirimlerin yarattığı çekiciliği ve talebi gözler önüne sererken, doğru planlama ve etkili güvenlik önlemleri olmadan büyük riskler taşıdığını bir kez daha gözler önüne serdi. Mağaza yetkilileri, gelecekte benzer durumların önlenmesi için daha titiz bir şekilde çalışacaklarını ve müşteri deneyimini iyileştirmeyi amaçladıklarını belirttiler.

Kaynak: Tuğçe Dokumacı