Tuğçe Dokumacı

Manisa'nın Kula ilçesinde düzenlenen ve 18 ilden toplam 211 sporcunun katıldığı Bocce Volo Yıldızlar ve Gençler Yer Oyunları Türkiye Şampiyonası, büyük bir rekabete sahne oldu. Mersinli sporcular, çeşitli kategorilerde elde ettikleri başarılarla göz doldurdu.

Şampiyonada Mersin Damgası

Yıldız kızlar basamak kategorisinde Sedanur Öksüz, yıldız erkekler basamak kategorisinde Ömer Başlı, yıldız kızlar altın nokta kategorisinde Fatma Gün, genç erkekler kombine kategorisinde Mustafa Değer Uğur, küçük kızlar röle kategorisinde Nilda Kutlay, genç kadın geleneksel çiftler kategorisinde İremsu Coşkun ve Esma Yıldız, yıldız erkekler röle kategorisinde Yasin Aksaç ve Ahmet Can Erdeveci Türkiye şampiyonu oldu.

Yıldız kızlar altın nokta kategorisinde Behiye Azra Kunt ikinci, yıldızlar çift geleneksel kategorisinde Hilal Kavin Kutlay ve Sedanur Öksüz ikinci, genç tekler kategorisinde Umay Kutlay ikinci, Hurinaz Öpçin üçüncü, Sedanur Öksüz ve Selime Buse Kasapoğlu ikinci, Behiye Azra Kunt ve Fatma Gün üçüncü, küçük kızlar basamak kategorisinde Nilda Kutlay üçüncü, Selen Dinili ve Şengül Baykara üçüncü, küçük erkekler basamak kategorisinde Hasan Kuş üçüncü sırayı aldılar.

Tuncer'den Hatay'ın Ana Vatana Katılışının 85. Yıl Dönümü Mesajı Tuncer'den Hatay'ın Ana Vatana Katılışının 85. Yıl Dönümü Mesajı

Ödüller, Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Belediye Başkanı Hikmet Dönmez, Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyon Asbaşkanı Faik Kapsız, Kula İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen, Gençlik ve Spor Kula İlçe Müdürü Ufuk Özlem, Gençlik Merkezi Müdürü Cem Bora Akıncı ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksek Okulu Genel Sekreteri Hasan Ali Şahin tarafından takdim edildi.

Etkinlik, bocce sporuna olan ilginin artmasına ve genç yeteneklerin keşfedilmesine büyük katkı sağladı. Türkiye genelindeki sporcuların bir araya gelerek dostluk ve rekabet ortamında buluştuğu şampiyona, geleceğin bocce yıldızlarını belirlemede önemli bir rol üstlendi.

Kaynak: Tuğçe Dokumacı