Mersin'e Dolmuş Zammı Geç Kalmadı Mersin'e Dolmuş Zammı Geç Kalmadı

Devrim KARTAL

Başarır, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Önceki dönem Genel Başkanımız Sayın Altan Öymen’in kıymetli eşi, ilk kadın Hazine Genel Müdürü Aysel Öymen’in vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

Aysel Öymen, Türkiye'nin ekonomi yönetiminde önemli bir rol üstlenen ve bu alanda öncü bir kadın olarak tanınan bir isimdi. Hazine Genel Müdürlüğü görevini üstlenerek, bu alanda ülkenin ilk kadın genel müdürü olma unvanını kazanmıştı.

Aysel Öymen'in vefatı, siyasi ve ekonomi çevrelerinde üzüntüyle karşılandı. Öymen'in uzun yıllar boyunca ekonomi yönetimine katkıları ve öncü kadın lider olarak bıraktığı iz, onun mirası olarak anılmaya devam edecek.

Ali Mahir Başarır'ın paylaşımı, siyaset ve kamu yönetimi alanında önemli roller üstlenmiş bir kişiliğin kaybını yansıtırken, aynı zamanda Türkiye'nin modern tarihindeki kadın liderlerin önemini de vurguluyor. Aysel Öymen'in ailesi ve yakınlarına başsağlığı mesajları sosyal medya üzerinden ve çeşitli platformlardan paylaşılmaya devam ediyor.

Kaynak: İmece Gazetesi