Tarsus, Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmalarında Finale Yükseldi Tarsus, Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmalarında Finale Yükseldi

Kadri Duman

DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yapılan NATO'nun İsveç'in katılımıyla ilgili oylamada partisinin "hayır" oyu kullanarak, NATO'ya karşı olan tepkisini açıkça dile getirdi. Koca, bu oylamayı ve partisinin tutumunu sosyal medya üzerinden paylaşarak, emperyalizme karşı duruşunu vurguladı.

Milletvekili Koca, yaptığı açıklamada, "Dünya halklarının en büyük katili, emperyalist terör örgütü NATO'nun İsveç'in katılımıyla genişlemesinin oylandığı TBMM oturumunda partimizin oyu hayır oldu," dedi. Bu ifadelerle, NATO'nun politikalarını eleştiren Koca, emperyalizme karşı olan net duruşunu ortaya koydu.

Koca ayrıca, "Dünyayı kana bulayan emperyalist terör örgütü NATO'nun ortaklarına geçit vermeyeceğiz. Kahrolsun emperyalizm, yaşasın halkların kardeşliği," ifadelerini kullanarak, NATO karşıtı görüşünü daha da güçlü bir şekilde ifade etti.

GEjXt1VXsAAuFvP

Editör: Ceren İnan