Toroslar Belediyesi'nden Deprem Haftası Hatırlatması Toroslar Belediyesi'nden Deprem Haftası Hatırlatması

Kadri Duman

Mersin İdman Yurdu, kendi sahasında Adıyaman FK ile karşılaştığı maçta son dakika heyecanına sahne oldu ve 1-0'lık skorla galip geldi. Maçın tek golünü 90+7. dakikada Erdem Onur Beytaş kaydetti. Taraftar grubunun medya platformu, maçın istatistiklerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Mersin İdman Yurdu, maç boyunca üstün bir oyun sergileyerek topla oynama oranında %72'lik bir üstünlük sağladı. Rakip Adıyaman FK ise %28 ile oyunu tamamladı. Mersin İdman Yurdu, toplamda 17 şut atarken, bunların 7'si isabetli oldu. Adıyaman FK ise 5 şut çekti ve bunların 3'ü isabetliydi.

Korner sayısında da üstünlük gösteren Mersin İdman Yurdu, maç boyunca 11 korner kazandı, Adıyaman FK ise sadece 1 korner kullanabildi. Ofsayt ve faul sayılarına bakıldığında Mersin İdman Yurdu 6 ofsayt, 9 faul yaparken, Adıyaman FK ise 3 ofsayt ve 12 faul ile oyunu tamamladı.

Sarı kart istatistiklerinde her iki takım da 4'er sarı kart gördü. Mersin İdman Yurdu'ndan Sezer Yıldırım, Erdem Onur Beytaş, Muhammet Enes Gök ve Onur Arı sarı kartla cezalandırıldı. Adıyaman FK'da ise dört oyuncu sarı kart gördü. Kırmızı kart ise maçta sadece bir kez çıktı ve bu kartı Mersin İdman Yurdu'ndan Ömer Çakı gördü.

Taç atışlarına bakıldığında Mersin İdman Yurdu 35, Adıyaman FK ise 20 taç atışı kullandı.

Maç, Mersin İdman Yurdu'nun son dakikalarda bulduğu golle sonuçlanırken, takımın ve taraftarlarının sevinci büyük oldu.

Editör: Ceren İnan