İzmir'de su ve atık su tarifelerindeki ücretlerde düzenleme yapılarak birinci kademe olan 0-4 metreküp arası tüketim haricindeki tüketime yüzde 45 zam yapıldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kardeşi Barış Özel karara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Mesajında İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı etiketleyen Barış Özel şu ifadeleri kullandı:

"İzmir'de suya indirim sözü seçim vaadi olarak verilmişken, seçim sonrası elektrik zammından bile yüksek zam yapılıyor. Türkiye'nin en pahalı suyuna katmerli zam resmen. Böyle mi yöneteceksiniz İzmir'i? Yazıktır bu halka!"

Aşağıdaki yazının Altın Madeni ve Yapılamayan Baraj bölümü suyun neden pahllı olduğunu açıklıyor. Üç beş kişi para kazansın diye halk pahallı suya mahkum. Hiçbir başkan da artık Efemçukuru'na karşı mücadele etmiyor. (İzmir'de suyu kullanmanın bedeli: Fahiş zam ve altın uğruna yapılamayan baraj)

Erdoğan: “15 Temmuz Bir Kahramanlık Destanıdır” Erdoğan: “15 Temmuz Bir Kahramanlık Destanıdır”

Oysa Konak Meydanı'na kuş uçuşu 20 km. olan Efemçukuru Altın Madeni olmasa, Güzelbahçe Çamlı barajı yapılabilecek, Gördes'ten(120 km.) su getirmeye gerek kalmayacaktı ki Gördes'in de dibi çatlak çıktı, İzmir'e su hemen hemen gelmediği gibi bir de 10 milyonlarca $'lık arıtma tesisi yapıldı Bornova'da ama kullanılmıyor 11 yıldır sanıyorum."

İSMAİL SAYMAZ'A TEPKİ GÖSTERDİ: BEN DE BİR BİREYİM

Barış Özel, yaptığı paylaşımı X hesabından paylaşan İsmail Saymaz'a da şu yanıtı verdi: "Ben de bir bireyim ama onu araştırmak da, ona saygı göstermek de mümkün olmamış. İzmir'de suyla ilgili ilk kez konuşmuyorum."

ÖZGÜR ÖZEL, KARDEŞİNİN İŞSİZ OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI 

Özgür Özel, 27 Nisan'da Manisa Yunusemre Belediyesi ziyareti sırasında kardeşinin işsiz olduğunu açıklamıştı: "İlk kez buradan söylüyorum. Kardeşim Barış Özel Adalet Yürüyüşü'nden beri işsizdir. Çalıştığı bankadan adalet yürüyüşü için izin istedi. 60 gün izni olmasına rağmen vermediler. O da kendi adalet yürüyüşünü başlattı, işten ayrıldı. Bilmez miyiz İstanbul Belediyesi’nde işe koyalım, Ankara Belediyesi’nde işe koyalım. İş bulursa kendi bulur. Ağabeyi ana muhalefet lideri diye asla kayrılmaz." 

Kaynak: Haber Merkezi