Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, "Gelecek Seninle" sloganıyla sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında, Yenişehir'e e-sporun getirilmesi ve gençlerin bu alanda desteklenmesi için projelerini açıklamaya devam ediyor. Sosyal medya hesabından yapılan duyuruyla birlikte, Özyiğit, Mersin'de sporun öncüsü olma hedeflerini sürdüreceklerini vurguladı.

Gülnar'da Kaymakamlık Halkla Bayramlaşma Düzenledi Gülnar'da Kaymakamlık Halkla Bayramlaşma Düzenledi

Özyiğit'in açıklamalarına göre, Yenişehir'de spor ve teknolojiyi bir araya getirerek gençlerin ilgisini çekecek yeni bir oluşum planlanıyor. E-spor turnuvaları ve etkinlikleri düzenleyerek, gençlerin bu alandaki potansiyellerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak sağlanacak.

Yaptığı açıklamada Özyiğit, "Kuracağımız takım ve ev sahipliği yapacağımız turnuvalarla Yenişehir E-Spor'da da adını duyuracak, gençlerimiz altyapı ve imkânlarla buluşacaklar" dedi. Bu hamleyle, Yenişehir'in spor alanında sadece geleneksel branşlarda değil, e-spor alanında da önemli bir yer edinmesi hedefleniyor.

E-sporun gençler arasında giderek popüler hale geldiği ve dünya genelinde büyük ilgi gördüğü göz önüne alındığında, Özyiğit'in bu adımı gençlerin sosyal ve rekreatif faaliyetlere olan erişimini genişletme çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

Kaynak: İmece Gazetesi