Suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş ve ablası Selma Ateş, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü.

İYİ Parti kaynaklarının aktardığına göre Ateş ailesi hukuki sürecin sulandırılmasına yönelik kaygılarını iletti. Davanın takipçisi olacaklarını belirten Dervişoğlu, dosyanın er ya da geç her yönüyle aydınlatılacağına olan inancını paylaştı.

Dervişoğlu, "Sinan Ateş benim mevkidaşımdır. Bu nedenle bizim tepkimiz siyasi değil, çok daha ötesindedir" dedi.

Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş ise CHP ziyaretinin ardından konuştu.

Cinayetin aydınlığa çıkarılması için destek isteyen Selma Ateş, "Sonuna kadar hakkımızı arayacağız, mücadeleden yılmayacağız" dedi.

Selma Ateş'in açıklaması şöyle:

"Yapılan baskılara kaşrı hiçbirimiz yılmayacağız. Sadece bizim değil tüm milletin canı yandı. Bu mücadeleden yılmayacağız. Hakim beyin avukatlarımızı susturması ne kadar acı verici. Benim annemin yaşadığı evlat acısını tekrar yaşaması çok acı.

'Kart Aidatı İadeniz Onaylandı' Linkine Dikkat 'Kart Aidatı İadeniz Onaylandı' Linkine Dikkat

'İSİMLERİ TEK TEK VERDİK'

Kimse kusura bakmasın burası bir hukuk devletiyse biz de sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Biz isimleri tek tek verdik, bu isimler işin içinde olmadıktan sonra 2 torbacının işlediği cinayet olarak kalacak. Türkiye'nin aydınlığa çıkmasını istiyorsak bu cinayetin aydınlanmasını istiyoruz."

Kaynak: Haber Merkezi