Basit Önlemlerle Çocuklara Güvenli Bir Ortam Yaratın Basit Önlemlerle Çocuklara Güvenli Bir Ortam Yaratın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Başkanı ve CHP ABB Başkan Adayı Mansur Yavaş, bugün ABB Konferans Salonu'nda düzenlenen LGS ve YKS'ye girecek TİP-1 Diyabetli Öğrenciler İçin Diyabet Sensörü Destek Programı'na katıldı. 

Burada konuşan Yavaş, evlilik öncesi isteyenlere ücretsiz SMA aşısı yapıldığını hatırlattı. Belediyeye evlilik için başvuranlardan SMA testi talep etme kararı aldıklarını belirten Yavaş, "Belediyemizden nikah talebinde bulunan belediyemizle başvurup evlenmek isteyen herkesi zorunlu olarak SMA testine gönderme kararı aldık. SMA testini yaptırmayanlara açıkçası nikah kıymıyoruz diyeceğiz" şeklinde konuştu. 

Yavaş, belediye tarafından sosyal destek verilen 30 yaş altındakilere ücretsiz HPV aşısı yaptırma kararı aldıklarını söyleyerek, "İkincisi geçenlerde açıkladığınız HPV aşısı. Bu da Türkiye'de belki kamuoyu tarafından bilinmeyen ama kanser türleri içerisinde akciğer kanseri ve diğer kanserlerin dışında en fazla rastlanan ve insanların ihmal ettiği bir aşı. Bunu da inşallah 30 yaş altındaki sosyal destek verdiğimiz ailelerimizin çocuklarına ücretsiz şekilde yaptırma kararı aldık" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi