Tuğçe Dokumacı

Tarsus Belediyesi, kendi bünyesine ait arazilerde zehirsiz olarak yetiştirilen yenidünya meyvelerini toplayarak, vatandaşlara dağıtıyor. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında, kimyasal gübre kullanılmadan, zehirsiz olarak yetiştirilen yenidünya meyveleri, sağlıklı bir alternatif olarak halka sunuluyor. Vatandaşlar, yenidünya meyvelerinin sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesinde emeği geçen çalışanlara teşekkür ederken, Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç'a da destekleri için minnettarlıklarını dile getirdiler.

L 452024161130772

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Yaz Dönemi Yüzme Kursları Başlıyor Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Yaz Dönemi Yüzme Kursları Başlıyor

“2 TON MEYVEYİ HALKIMIZA ULAŞTIRDIK”
Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç zehirsiz tarımın önemine değinerek,  “Kendi arazilerimizde yetiştirdiğimiz yenidünyaların hasadını gerçekleştirdik. Elde ettiğimiz 2 ton meyveyi halkımıza kapı kapı ulaştırdık. Sağlıklı yaşamı ve çevreye duyarlı tarımı teşvik etmek adına attığımız adımların, toplumumuzun refahı için önemli olduğuna inanıyorum.  Halkımız için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

L 452024161430679

Kaynak: Tuğçe Dokumacı