Z Kuşağında Miyop Alarmı Z Kuşağında Miyop Alarmı

Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak ya da Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne telefonla ulaşarak talepte bulunan vatandaşlara program dahilinde 'Evde Sağlık' hizmeti veriliyor. Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli paramedik, acil tıp teknisyeni, hemşire ve sağlık personelinden oluşan ekip; evde ziyaret ettikleri hastaların tansiyon ve kan şekeri ölçümü, enjeksiyon, pansuman ve serum takma gibi sağlık hizmetini karşılayarak yaralarına merhem oluyor.
Hasta nakil ambulans hizmetiyle de ilçede ikamet eden yatağa bağımlı hastalara, hastane ve sağlık kuruluşlarına nakil desteği de sağlanıyor.

"Önceliğimiz sağlık"
Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, Evde Sağlık hizmetini önemsediklerini belirtti. "Önceliğimiz sağlık" diyen Yıldız, "Göreve gelir gelmez, Toroslarımız için gerekli tespitleri yaptık, planlarımızı hazırladık. Bir yandan ilçemizin çehresini değiştirirken, diğer yandan da vatandaşlarımızın sağlığı, huzuru ve mutluluğu için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yüzü gülen, nefes alan Toroslar hedefiyle vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağız, dertlerine derman olmaya devam edeceğiz. Evde Sağlık hizmetimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız, belediyemize ulaşarak, talepte bulunabilirler" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA