ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, cumhuriyetçi başkan adaylığına yönelik konumunu sağladıktan sonra, Ohio'nun Vandalia şehrindeki bir mitingde konuşma yaptı. Cumhuriyetçi Parti ön seçimlerindeki zaferini "şimdiye kadar elde edilen en hızlı zafer" olarak nitelendiren Trump, "Şimdi eğer seçilmezsem, bu herkes için bir kan banyosu olacak," şeklinde konuştu.

Çin’in Meksika’da otomobil üretip ABD’lilere satma planlarına yönelik eleştiride bulunan Trump, "Biz sınırın karşısına çıkan her otomobile yüzde 100 gümrük vergisi uygulayacağız. Ben seçilirsem o otomobilleri satamayacaklar," sözlerini söyledi.

Eski başkan daha sonra kalabalığa Kasım seçimlerinin aciliyetine olan inancının altını çizerek, "Eğer bu seçim kazanılmazsa, bu ülkede bir daha seçim yapılacağından emin değilim," ifadelerini kullandı.

"GÖÇMENLER İNSAN DEĞİL"

Donald Trump, konuşmasında sınırdan göçmen geçişi konusuna da değinerek, Biden'ın milyonlarca göçmene çalışma izni vererek "Afro-Amerikalı seçmenleri sırtından bıçakladığını" ifade etti. Trump göçmenlerden bahsederken, "Genç insanlar. Yıllarca hapisteler. Tabii eğer onlara insan dersen. Bazı durumlarda onlara insan mı diyorsunuz bilmiyorum. Bana göre onlar insan değil fakat bunu söylememe izin verilmiyor çünkü radikal sol bunun söylenmesinin korkunç bir şey olduğunu düşünüyor," diye konuştu.

Eski ABD Başkanı, suç işleyen belgesiz göçmenleri "hayvanlar" olarak tanımladı.

ADOLF HITLER'İN SÖZLERİNİ KULLANDI

Ayrıca, geçen yıl Adolf Hitler'in kullandığı kelimeleri yineleyerek göçmenlere atıfta bulunurken "ülkenin kanını zehirlediklerini" ifade ettiği de belirtildi. 

81 yaşındaki Joe Biden ise ikinci dönem için yaşlı olmasıyla ilgili endişeleri görmezden gelerek başkanlık seçimleri hakkında konuştu.

Türkiye'den Yola Çıkan 9. "İyilik Gemisi" Mısır'a Ulaştı Türkiye'den Yola Çıkan 9. "İyilik Gemisi" Mısır'a Ulaştı

Biden, alaycı bir tavırla Trump’a atıfta bulunarak, "Bir aday çok yaşlı ve zihinsel olarak başkan olamayacak kadar yetersiz. Diğer adam ise benim," sözlerini söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi