Mersin’de yapımı hızla süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali Proje inşaatında çalışırken düşüp beyin kanaması geçiren atanamayan öğretmen 26 yaşındaki İlyas Bul, yaşamını yitirmişti. Konu üzerine açıklama yapan Akkuyu Nükleer A.Ş., açılan soruşturmanın devam ettiğini duyurarak açıklamada bulundu.

İsrail, Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarını açıkladı İsrail, Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarını açıkladı

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaatında çalışan ve 14 Ekim 2023 Cumartesi günü santral şantiyesinde yaralanarak Mersin Şehir Hastanesi'ne kaldırılan bir işçi, doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetmiştir. 
İşçinin ölümüne yol açan olaya ilişkin açılan soruşturma devam etmektedir. 
AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Türkiye Cumhuriyeti’nin yürürlükteki mevzuatı kapsamında Akkuyu NGS sahasında inşaat ve montaj işlerini yürüten yüklenicilere karşı asıl işveren statüsünde olmamakla birlikte, iş sağlığı ve güvenliği gerekliliklerinin ihlalinden sorumlu olanların adalet önüne çıkarılması için kolluk kuvvetlerine gerekli tüm yardımı sağlamaktadır. 
AKKUYU NÜKLEER A.Ş. olarak merhumun ailesine ve arkadaşlarına en derin taziyelerimizi sunuyor, merhumun ailesine gerekli tüm desteğin tarafımızca sağlanacağını belirtiyoruz."
 

Kaynak: haber merkezi