Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin cinayetle ilgili bugün grup toplantısında yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, Sinan Ateş davasına ilişkin, "1 Temmuz'daki davaya sadece avukatlarımız katılacak, bunun dışında kimse ortalıkta bulunmayacaktır. Kim ne biliyorsa mahkemeye sunsun da hepsinin ense tıraşını görelim" ifadelerini kullandı.

'PEKİ, NEDEN? MÜŞTEKİ DEĞİLLER'

Ayşe Ateş, Bahçeli'nin açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

"MHP, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in katline ilişkin görülecek olan siyasi cinayet davasına avukatları düzeyinde katılacakmış" diyen Ateş, "Peki, neden? Müşteki değiller. Sanık olmadıklarını da tekrar tekrar ifade ettiler. Eminim ki kamuoyu da benimle aynı soruyu soruyordur: O hâlde ne işiniz var Sincan’da" ifadelerini kullandı.  

ÇAPULCU SÖZLERİNE YANIT

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. Yıl Dönümü Mersin'de Törenle Kutlandı Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. Yıl Dönümü Mersin'de Törenle Kutlandı

Ateş daha sonra yaptığı açıklamada Bahçeli’nin “Davamızı 3-5 çapulcunun keyfine göre yargılatmayacağız” sözlerine de yanıt vererek, Sinan Ateş davasında yargılanacak olan MHP’lilerin fotoğraflarını paylaştı.

Kaynak: Haber Merkezi