Cumhuriyet Yürüyüşü ile başlayan etkinlikler, Şehit Polis Bayram Göde'nin baba ocağına yapılan ziyaret ile sürdü. Ardından öğrencilerin etkinlikleri ile devam eden kutlamalara çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Tören konuşmasında Okul Müdürü Ömer Barış Eroğlu Cumhuriyetin yüzüncü yılına vurgu yaparken Ulu Önder Atatürk'ün cumhuriyetin onuncu yılında söylediği sözlerine dikkat çekti.

Eroğlu, “Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bundaki başarıyı Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak kararlılıkla yürümesine borçluyuz.

Fakat yaptıklarımızı asla yeterli görmeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak zorunda ve kararlılığındayız. Yurdumuzu dünyanın en bayındır ve en uygar memleketlerin seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş rahatlık, araç ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkaracağız. Bunun için, bizce zaman ölçüsü, geçmiş asırların gevşetici anlayışına göre değil, asrımızın hız ve hareket kavramına göre düşünülmelidir.

Arka Sokaklar dizisi hakkında inceleme ve soruşturma yapılacak Arka Sokaklar dizisi hakkında inceleme ve soruşturma yapılacak

Geçen zamana oranla, daha çok çalışacağız. Daha az zamanda, daha büyük işler başaracağız. Bunda da başarılı olacağımıza şüphem yoktur” dedi.

 Düzenlenen etkinlikler alkışlarla sona erdi.

Kaynak: haber merkezi