YSK, 4 Siyasi Partinin Başvurusunu Reddetti YSK, 4 Siyasi Partinin Başvurusunu Reddetti

Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, eşi Seçil Tuncer ve ile birlikte Final Okulları’nı ziyaret etti. Okul idarecileri ve öğretmenlerle sohbet eden Tuncer, eğitim, kültür, sanat ve spor alanında hayata geçireceği projeleri anlattı.
Eğitime her zaman destek vereceklerini ifade eden Tuncer, “Eğitimin ve kıymetli eğitimcilerimizin her koşulda yanlarında olduğumuzu vurguladık. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimine Mezitli Belediyesi olarak destek olmak için kararlıyız” dedi.

YENİ NESİL KÜTÜPHANE
50 bine yakın öğrenci olan Mezitli’de yeni nesil kütüphane ve okuma salonu açacaklarını kaydeden Tuncer, şöyle devam etti: “Ortaokul ve lise çağındaki gençlerimizin üniversite hazırlık dönemleri için, dershane, kütüphane ve teknolojik altyapı imkânını sunan, değerle planlanmış alanlara sahip Mezitli Bilgi Kampüsünü inşa edeceğiz. İlçemizin 230 bini aşan nüfusu, 50 bine yakın öğrenci sayısı dikkate alındığında 365 gün 24 saat kullanıma açık olacak yeni nesil kütüphane ve okuma salonuna ihtiyaç duyulmaktadır.”

SPOR TESİSLERİNİ KURACAĞIZ
Sportif, kültürel ve sosyal etkinliklere önem verdiklerini dile getiren Tuncer, “Kentin sosyal ve kültürel gereksinimlerini tespit ederek ilçemize içeriği zengin sanatsal sergileri, etkinlikleri, kursları ve atölyeleri barındıracak Mezitli Sanat Akademisini kazandıracağız.  İlçemizdeki gençlerimizin zamanlarını değerlendirecekleri, sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerini gerçekleştirecekleri gençlik kampüslerini ve spor tesislerini kuracağız. Çocuklarımızın okul öncesi dönemlerinde temel bilgi ve becerilerini geliştirebileceği, öğrenirken eğlenebilecekleri Çocuk Akademilerini inşa edeceğiz. Hedefimiz, genciyle, kadınıyla, üreticisiyle, esnafıyla mutlu bir Mezitli. Bu kentin hikayesi yeni başlıyor” dedi.

Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer4

Kaynak: İMECE GAZETESİ