Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile köylere yaptıkları gezide davul zurnalarla karşılandı. Demirtaş Mahallesi’nde seçim ofisi açılışının bir mitinge dönüştüğünü anımsatan Yıldız, “Bu işi dönüştürmek isteyen bir irade oluştu” dedi.

GENÇLER BATAKLIĞA ÇEKİLİYOR

Toroslar’ın kendisi ile aynı dönemde ilçe statüsüne kavuştuğu diğer ilçelerin çok gerisinde kaldığına işaret eden Yıldız, mevcut belediye yönetiminin bazı mahalleler yokmuş gibi davrandığını söyledi.

Erdoğan'dan '4 Yıl Seçim Yok' Mesajı Erdoğan'dan '4 Yıl Seçim Yok' Mesajı

Yoksulluğun derinden yaşandığı ilçede kadın ve genç işsizliğinin çok yüksek olduğunu kaydeden Yıldız, şunları söyledi: “Toroslar’da gençler gençliklerini yaşayamıyorlar. Çeteler eliyle uyuşturucu ve kumar bataklığına çekiliyorlar. Gençlere mesleki eğitim, bulma gibi destekler verecek, onlar için güvenli sosyal alanlar oluşturacağız. Gençlerin arkadaşları ile bulaşabileceği, spor yapabileceği ortamlar ve mekanlar hazırlayacağız.”

İSTİHDAMA DÖNÜK PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Toroslar’ın yeni istihdam alanları yaratacak projelere ihtiyacı olduğunu ifade eden Yıldız, “1 Nisan’dan itibaren istihdama dönük projeleri hayata geçireceğiz. Yatırımcı yer istiyor. Başka talepleri yok. Yatırım yapmak isteyenlerin önünü açacağız. Toroslar’daki istihdam sorununu buradan çözebiliriz. Belediyeye işçi alarak istihdam sorununun çözülmesi mümkün değil” diye konuştu.

TOROSLAR’DA EKONOMİYİ CANLANDIRACAĞIZ

Yıldız, tarım ve hayvancılığın da istihdam sorununun çözülmesinde önemli olduğuna vurgu yaparak, “Ticareti, üretimi, tarımı, hayvancılığı, sanayiyi destekleyerek Toroslar’da ekonomiyi canlandıracağız. Toroslar halkının istihdam için her gün başka ilçelere taşınmasını önleyecek ve Toroslar’da insan onuruna yakışır şartlarda çalışılacak sanayi siteleri kuracağız” dedi.

Yıldız (2)

Kaynak: İmece Gazetesi