Sağlık Bakanlığı görevini bugün düzenlenen törenle Kemal Memişoğlu'na devreden Fahrettin Koca, X (eski adıyla Twitter) hesabından iki farklı paylaşım yaptı. 

Bugün sabah saatlerinde gerçekleşen devir teslim töreninde "Benim dönemim acı ve sarsıcı olayların dönemi oldu" diye konuşan Koca, halka ve bakanlık bünyesindeki sağlık çalışanları için iki farklı mesaj paylaştı. 

Koca, bu paylaşımların ilkinde şu ifadeleri kullandı: 

"Değerli vatandaşlarım, hayatımın en anlamlı dönemi Sağlık Bakanı olarak hizmetinizde olduğum dönemdir. Bu dönemde ağır sınavlarla karşılaştık, sizin desteğinizle başarılı olduk. Hizmetlerimizde, her hastamıza onun hekimi gibi yakın olmaya çalıştım. Takdiriniz teşvik edici, eleştiriniz yol gösterici oldu. Şifa bulmasında katkım olan her hastamız için mutluyum. Sağlıkla kalın. Teveccühünüz için teşekkür ediyorum."

İkinci paylaşımında sağlık çalışanlarına hitabeden Koca, şöyle konuştu:

Celal Şengör: 30-40 Yıl Sonra Türkiye Olmayacak Celal Şengör: 30-40 Yıl Sonra Türkiye Olmayacak

"Değerli sağlık çalışanları, benzersiz bir özveriyle çalışmayı gerektiren dönemler yaşadık. Çabanız için sizlere minnettarım. Sorunlarınız, kesinlikle, sağlık sisteminin öncelikli sorunları arasında kabul edilmeliydi, gerekli çözümleri geliştirmeye çalıştık. Amirinizden çok hekim arkadaşınız olmak istedim ve öyle kalacağım. Herbirinize teşekkür ederim."

Kaynak: Haber Merkezi