Devrim KARTAL

Mersin'in doğal güzellikleriyle ünlü Mihrican Yaylası, beklenmedik bir doğa olayının etkisi altına girdi. Bugün yayla, yoğun dolu yağışının hedefi oldu, çevreye ve insanlara zarar verdi.

Meteoroloji Duyurdu: Hava Isınacak Meteoroloji Duyurdu: Hava Isınacak

Yaylada yaşanan şiddetli dolu yağışı, çevredeki ağaçlara ve tarım alanlarına ciddi zararlar verdi. Yerel yetkililer, olayın ardından bölgede hasar tespit çalışmalarına başladılar ve etkilenen bölgelerdeki vatandaşlara yardım sağlama çabalarını hızlandırdılar.

Whatsapp Image 2024 05 05 At 17.21.30

Yağışın görüntülerini ileten bir vatandaş, "Memleketin son durumu böyle. Afet oldu, ağaçta yaprak kalmadı" şeklinde konuştu. Mersin'in bazı bölgelerinde etkili olan dolu yağışı ve sağanak yağış, tarım alanlarına sahip vatandaşları zor duruma soktu.

"Her taraftan ırmak gibi su akıyor. yörük kışın altında kaldı." şeklinde ifadelere yer veren yayla sakinleri, olay anında büyük bir şaşkınlık ve endişe içinde olduklarını belirttiler. 

Whatsapp Image 2024 05 05 At 17.21.29

Mersin Mihrican Yaylası, doğal güzellikleri ve sakin atmosferiyle bilinirken, bu tür doğa olaylarının hatırlatıcı bir örneğiyle karşı karşıya kaldı. Yerel yetkililer, bölgedeki toparlanma sürecini hızlandırmak için çaba gösterirken, yayla sakinleri de birlikte dayanışma içinde zararları onarma çabasında bir araya geldiler.

Kaynak: Devrim Kartal