Tekel bayisinde öldürülen gencin ailesi 3 milyon karşılığı şikayeti geri çekti Tekel bayisinde öldürülen gencin ailesi 3 milyon karşılığı şikayeti geri çekti

Türkiye’nin önemli zeytin üretim merkezlerinden Mersin'in Mut ilçesinde hasat sürüyor. Üreticiler hasatlarına devam ederken, öğrenciler de onlara dahil oldu. Anaokulu öğrencileri gelirini depremzedelere göndermek için belirlenen bir bahçeden hasat yaptı. 'Zeytin bizi güçlendiriyor' diyerek topladıkları zeytinleri ellerine alan öğrenciler, “Sağlık zeytinden, zeytin Mut’tan” sloganı attı.
Anaokulu öğrencilerinin topladıkları zeytinleri depremzedelere göndereceklerini belirten okul müdürü Akın Çelik, “Zeytin berekettir. Bizler de ilçe sakini olarak zeytinin en bereketlisinin, en iyisinin, en kalitelisinin ilçemizde olduğunu her zaman savunuyoruz. Bunu da bu anlayışla küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılamaya çalışıyoruz. ‘Sağlık zeytinden zeytin Mut'tan’” dedi.
Minik öğrenciler de elleriyle tek tek topladıkları zeytinleri deprem bölgesindeki kardeşlerine göndereceklerini ifade etti.

AW059786_04

Kaynak: İHA