Kadri Duman


Mersin Çevre Platformu, MIP’nin Atatürk Parkı'na doğru liman genişletme projesine karşı yürüttüğü mücadelesine bir adım daha ekleyerek, yerel seçimler öncesi belediye başkan adayları ve meclis üyesi adaylarına konu ile ilgili bir protokol metni sundu. Makine Mühendisleri Odası'nda gerçekleştirilen buluşmada, Türkiye İşçi Partisi (TİP) adayları, platformun Atatürk Parkı liman genişletme projesi ve taş ocaklarına ilişkin görüş ve önerilerine desteklerini açık bir şekilde beyan etti. İmzalanan protokol metni, adayların seçilmesi durumunda çevre mücadelesine her türlü desteği sağlayacaklarını taahhüt ediyor.


TİP Yenişehir Belediye Başkan adayı Gencer Baykul, platformun düzenlediği buluşmada, partisinin çevre mücadelesine verdiği desteği vurgulayarak, "Bizler her daim ranta ve talana karşı duran bir parti olarak, Atatürk Parkı mücadelesinde de bu desteği sağlıyoruz. İş başına geldiğimizde bu mücadelede kesintisiz var olacağımızın sözünü veriyoruz" dedi.

TİP Yenişehir Belediye Meclis Üyesi adayı Seren Sabuncu ise Mersin halkının,  Atatürk Parkı'nı yok edecek projeye karşı olduğunun altını çizerek, "Parti olarak talan edilen, ranta açılmak istenen her türlü projenin karşısındayız. Meclis üyesi adayları olarak da, parti olarak da bu projeye karşıyız. Bu mücadeleye herkesi davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Buluşmaya, Gencer Baykul ve Seren Sabuncu’nun yanı sıra Yenişehir meclis üyesi adayı Çağrı Burcu Yücesoy, Ramazan Yılmaz ve Mezitli Belediye Meclis Üyesi adayı Zehra Korkmaz da katılarak, Mersin Çevre Platformu ile dayanışma içinde olduklarını gösteren imzalarını attı.

Beypazarı Soda'dan "Bor" İddialarına İlişkin Açıklama Beypazarı Soda'dan "Bor" İddialarına İlişkin Açıklama

Whatsapp Görsel 2024 03 27 Saat 14.43.20 0A647Cc6

Kaynak: İmece Gazetesi