Gece 03.15 saatlerinde Çiftlikköy'de Tıp Fakültesi civarında bulunan KYK Mersin Müfide İlhan Kız Öğrenci  Yurdu binasının önünde yangın çıktı. Orada kalan öğrencilerin ortaya attığı iddialara göre binada yangın alarmının çalmadığı yönünde.

KYK Mersin Kız Öğrenci Yurdunun bahçesinde henüz nedeni bilinmeyen bir nedenle  yangın çıktı. Yangın nedeniyle öğrencilerin bir kısmı binadan tahliye edilirken, çıkan küçük çaptaki yangın itfaiye ekiplerinin kısa sürede  müdahalesi ile büyümeden söndürüldü. Sosyal medyaya yansıyan görüntülere göre yurdun ön kısmı hasar alırken yükselen dumanlara rağmen yurt alarmlarının çalmadığı ileri sürüldü.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan öğrenciler şu ifadelere yer verdi;

“Binada yangın alarmı bile çalmadı birbirimizin bağırma seslerine uyandık. Dumandan zor yürüdük ayrıca bazı yangın merdivenleri kilitliydi kırdık. Bir de bize o halde olan binaya girin dediler. Girdik ama nefes alıncak gibi değil.”

“Dumanların içinde patlama sesine uyanıyoruz ne alarm sesi var ne yangın merdivenleri açık. Bu nasıl bir bilinçsizlik? Duman tüm katları sarana kadar nasıl kimse fark etmiyor?”

“Öğrenciler şans eseri birbirlerinin çığlık atmalarına uyandılar ve yangın alarmı devre dışıydı.Farkettiklerinde duman her yeri  sarmıştı ve birbirlerine çarpa çarpa canlarını kurtarmaya çalıştı tüm öğrenciler. Aynı zamanda yangın merdivenleri de kilitliydi.”

“Kendim şans eseri uyanmasam odadaki arkadaslarimda dahil hiçbir şeyden haberimiz olmiycakti”

“YANGIN ALARMI BİLE ÇALMADI CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK”

“yurtta yangın alarmı yoktu tüm öğrenciler kendi çabalarıyla aşağı indi yangını haber veren de yine bir öğrenciydi ben sizin yapacağınız işe tüküreyim hâlâ boğazım yanıyor”

Mersin Silifke'de kaza: 3 yaralı Mersin Silifke'de kaza: 3 yaralı

fdsghfh

Kaynak: Seren SABUNCU