Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelerde Türkiye genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege. Akdeniz bölgesi ile Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den o İllere Sağanak Yağış Uyarısı! Meteoroloji'den o İllere Sağanak Yağış Uyarısı!

Gece saatlerinde Kıyı Ege, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı kıyı kesimleri ile Antalya'nın batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların, genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacağı bekleniyor.

Toroslar Mevkii'nde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

Yurdun iç ve doğu bölgelerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Tahminlere göre kuzey, iç ve batı kesimlerde sıcaklığın 4-6 derece artacağı saptanırken diğer bölgelerde sıcaklık deişimi beklenmiyor.

Uyarı !

Yağışların, Kıyı Ege, Çanakkale'nin güney, Balıkesir'in batı kıyı kesimleri ile Antalya'nın batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması sonucunda ulaşımda aksamalar, su baskını, sel gibi durumlar yaşınılabilir. Bu bölgelerde oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 

Rüzgarın, Marmara ve Ege ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İl Sıcaklıkları

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Batı Akdeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz'in doğusunun, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Gece saatlerinde Antalya'nın batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Toroslar Mevkii'nde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden sonra 4 ila 6, gece saatlerinden itibaren 5 ila 7; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren doğusu güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

ADANA: 15°C Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA: 15°C Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların Toroslar Mevkii'nde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HATAY: 11°C Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

Kaynak: Devrim KARTAL