Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Konya'da açıklama yapıyor.

İYİ Parti'de Bir İstifa Daha İYİ Parti'de Bir İstifa Daha

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"ÜLKEMİZİ 2023 HEDEFLERİNE KONYA İLE BİRLİKTE TAŞIDIK"

- Sizlerle hasret gidermekten memnuniyet duyuyorum. Bizim Konya ile gönül bağımız çok eskiye dayanır. Girdiğimiz her mücadelede Konya'yı dimdik yanımızda bulduk. Ülkemizi 2023 hedeflerine Konya ile birlikte taşıdık. 14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'na verdiğiniz güçlü destek için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Meydanda şu an 110 bin kişi var. Konya bu, her zamanki gibi Konya bu. Sizler bu duruşunuzla meselenin sadece seçim, sandık değil, kutlu bir davanın sancağını yüceltmek olduğunu tüm dünyaya gösterdiniz. Konya'nın 31 Mart'ta da rekor bir oyla belediyecilikte tarih yazacağına inanıyorum. Konya sadece kendi sınırlarından ibaret bir şehir değil, asırlarca Anadolu'ya başkentlik yaptı. Sadece kendisi kalkınmakla kalmadı, herkese faydası dokundu. Konya Büyükşehir Belediyemiz deprem bölgesinde yapmadık destek bırakmadı. Rabbim hepinizden razı olsun.

"CHP, DEM İLE GİZLİ İŞ BİRLİĞİ HALİNDE"

- Yasaklarla, baskılarla geçen uzunca bir dönemi sona erdirdik. "Sen mi yapacaksın, sen mi edeceksin" dediler, vallahi o yaptı. Türkiye'yi nice tuzaklardan kurtardık. Dünyada yaşanan her gelişmeyi değerlendirdik. Eski Türkiye ile bugünkü Türkiye arasındaki farkı en iyi Konya'da görmek mümkündür. Geçen seçimleri hatırlayın. Bugün seçimin kendine mahsus özelliklerini kullanarak cepheyi genişlettiler. CHP, DEM ile gizli iş birliği halinde. Bunu da milletin gözünden kaçırmak için her gün lugattan yeni bir kelime buluyorlar. Kendi iradesi olmayan DEM yönetimi dışarıdan aldığı emirlere göre hareket ediyor. Şehirleri yönetecek değil örgütün emrinden çıkmayacak kukla isimleri aday gösteriyor. Yani nereden, Kandil'den. Bu iki partinin sinsi oyuna Cumhur İttifakı'na kaybettirmek için katılan başka unsurlar da var. Partimizden ayrılıp Altılı Masa'ya misafir oldular. Şu anda parlamentoda bile yerleri yok. Hepsinin de sonu hüsran oldu. Güya Anadolu ayağa kalkacaktı, meclise bile giremediler. Memleketin hayrına hiçbir fikir üretemeyenlerin durumlarına gönlümüz razı gelmiyor. AK Parti oylarına gözlerini dikerek siyaset yaptıklarını sananları anlamakta zorlanıyoruz.

"DEMET DEMET DOLARLARI, EUROLARI TOPLAYIP PAYLAŞIYORLAR"

- AK Parti kurulduğu günden beri her seçimden birinci çıkmayı başardı. Konya AK Parti döküntüleriyle, tek parti faşistlerinin ve terör örgütü uzantılarının başarısı için çalışanlara itibar eder mi? Demet demet dolarları, euroları toplayıp paylaşıyorlar. Bunlara bu ülke teslim edilir mi? Şunların haline bak ya. 

- Eser ve hizmet siyaseti konusunda ülkede elimize su dökecek kimseyi tanımıyoruz. Konya'ya son 21 yılda 372 milyar liranın üzerinde kamu yatırımı yaptık. 

Kaynak: Haber Merkezi