Teknik direktör Fatih Terim, A Milli Futbol Takımı'ın Hollanda'ya 2-1 yenilerek EURO 2024'e veda ettiği çeyrek final maçının ardından "Turnuvada en rahat kazanabileceğimiz maç buydu. Bizim için çok yazık oldu" dedi.

Daha önce 3 kez milli takımın teknik direktörlüğünü de yapan Terim, BeIN Sports'ta yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kullandı:

"İkinci yarı Weghorst’un girişi ile beraber Hollanda tempoyu arttırıp bireysel yetenekli oyuncuları da devreye sokunca daha etkili oldu. Biz maalesef ikinci yarının başında geriye çok yaslandık. Pas yapmayı unuttuk. Şimdi böyle bir anda Hollanda’nın baskısından kurtulamazsınız."

"Turnuvada en rahat kazanabileceğimiz maç buydu. Çok çabuk şut ve pas pozisyonları yarattık. Sadece savunma yaparak kazanamazsınız. Başarılı olamazsınız. Takımımızın gerçekten çok önemli bir ofansif gücü var. Dolayısıyla bizim için çok yazık oldu."

"Ben Türkiye'nin sadece yarı finali değil, finali de kaybettiğini söyleyebilirim. İngiltere’nin de bizim oyunumuz karşısında çokta fazla şansı olacağını düşünmeyen biriyim."

Beşiktaş, Can Keleş’i Kadrosuna Kattı Beşiktaş, Can Keleş’i Kadrosuna Kattı

"Hollanda‘yı bir daha böyle defansta çok hata yapan, ağır oynayan, topun arkasına geçerek on kişi rakibinin gelmesini bekleyen bir şekilde bulamazsınız. İkinci yarı onlar değişikliklerle oyunu değiştirdi ama bizde bir şeyler değişmedi. Son 10 dakikaya skor dezavantajıyla girdik 4-2-3-1’e döndük. Kerem girdi, Okay girdi. Kenan’la Salih çıktı ama Hollanda’nın tempoyu arttırıp bireysel yetenekli oyuncularını devreye sokmasını maalesef önleyemedi."

Kaynak: Haber Merkezi