Türk halkı 31 Mart'ta yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. 61 milyondan fazla seçmen, yaklaşık 208 bin sandıkta oy kullandı. İşte resmi olmayan sonuçlara göre oluşan tablo...

İşte resmi olmayan sonuçlara göre kesinleşen iller:

İstanbul: CHP adayı Ekrem İmamoğlu 

Ankara: CHP adayı Mansur Yavaş 

İzmir: CHP adayı Cemil Tugay 

Bingöl: AK Parti adayı Erdal Arıkan 

Giresun: CHP adayı Fuat Köse 

Tokat: MHP adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu 

Artvin: CHP adayı Bilgehan Erdem 

Bilecik: CHP adayı Melek Mızrak Subaşı 

Çanakkale: CHP adayı Muharrem Erkek 

Afyon: CHP adayı Burcu Köksal kazandı

Adana: CHP adayı Zeydan Karalar seçildi 

Balıkesir: CHP adayı Ahmet Akın 

Şırnak: AK Parti adayı Mehmet Yarka 

Amasya: CHP adayı Turgay Sevindi 

Adıyaman: CHP adayı Abdurrahman Tutdere 

Yozgat: YRP adayı Kazım Arslan 

Sinop: CHP adayı Metin Gürbüz 

Manisa: CHP adayı Gülşah Durbay 

Çankırı: MHP adayı İsmail Hakkı Esen 

Kastamonu: CHP adayı Hasan Baltacı 

Kırşehir: CHP adayı Selahattin Ekicioğlu 

Yalova: CHP adayı Mehmet Gürel 

Malatya: AK Parti adayı Sami Er 

Kayseri: AK Parti adayı Memduh Büyükkılıç 

Ordu: AK Parti adayı Hilmi Güler 

Tunceli: DEM Parti adayı Cevdet Konak 

Nevşehir: İYİ Parti adayı Rasim Arı 

Muğla: CHP adayı Ahmet Aras 

Kütahya: CHP adayı Eyüp Kahveci 

Isparta: AK Parti adayı Şükrü Başdeğirmen 

Hatay: AK Parti adayı Mehmet Öntürk 

Osmaniye: MHP adayı İbrahim Çenet 

Bitlis: AK Parti adayı Nesrullah Tanğlay 

Çorum: AK Parti adayı Halil İbrahim Aşgın 

Karabük: AK Parti adayı Özkan Çetinkaya 

Kırıkkale: CHP adayı Ahmet Önal 

Niğde: AK Parti adayı Emrah Özdemir 

Burdur: CHP adayı Ali Orkun Ercengiz 

Mersin: CHP adayı Vahap Seçer 

Denizli: CHP adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu 

Sakarya: AK Parti adayı Yusuf Alemdar 

Van: DEM Parti adayı Abdullah Zeydan 

Ağrı: DEM Parti adayı Hazal Aras 

Bursa: CHP adayı Mustafa Bozbey 

Trabzon: AK Parti adayı Ahmet Metin Genç 

Antalya: CHP adayı Muhittin Böcek 

Aydın: CHP adayı Özlem Çerçioğlu 

Bolu: CHP adayı Tanju Özcan 

Diyarbakır: DEM Parti adayı Ayşe Serra Bucak Küçük 

Edirne:  CHP adayı Filiz Gencan Akın 

Elazığ: AK Parti adayı Şahin Şerifoğulları 

Erzincan:  MHP adayı Bekir Aksun 

Erzurum: AK Parti adayı Mehmet Sekmen 

Eskişehir: CHP adayı Ayşe Ünlüce 

Fransa’dan Vatandaşlarına Orta Doğu'ya Seyahat Uyarısı Fransa’dan Vatandaşlarına Orta Doğu'ya Seyahat Uyarısı

Gaziantep: AK Parti adayı Fatma Şahin 

Gümüşhane: MHP Adayı Vedat Soner Başer 

Hakkari: DEM Parti adayı Mehmet Sıddık Akış 

Isparta: AK Parti adayı Şükrü Başdeğirmen 

Kars: MHP adayı Ötüken Senger 

Kırklareli: MHP adayı Derya Bulut 

Kırşehir: CHP adayı Selahattin Ekicioğlu 

Kocaeli:  AK Parti adayı Tahir Büyükakın 

Konya: AK Parti adayı Uğur İbrahim Altay 

Kahramanmaraş: AK Parti adayı Fırat Görgel 

Mardin: DEM Parti adayı Ahmet Türk 

Muş: DEM Parti adayı Sırrı Söylemez 

Rize: AK Parti adayı Rahmi Metin 

Samsun: AK Parti Adayı Halit Doğan 

Siirt: DEM Parti adayı Sofya Alağaş 

Sivas: BBP adayı Adem Uzun 

Tekirdağ: CHP adayı Candan Yüceer 

Şanlıurfa: YRP adayı Mehmet Kasım Gülpınar 

Uşak: CHP adayı Özkan Yalım 

Zonguldak: CHP adayı Tahsin Erdem 

Aksaray: AK Parti adayı Evren Dinçer 

Bayburt: AK Parti’nin adayı Mete Memiş 

Karaman: MHP adayı: Savaş Kalaycı kazandı.

Batman: DEM Parti adayı Gülistan Sönük 

Bartın: CHP adayı Muhammet Rıza Yalçınkaya 

Ardahan: CHP adayı Faruk Demir 

Iğdır: DEM Parti adayı Mehmet Nuri Güneş 

Kilis:  CHP adayı Hakan Bilecen 

Düzce: AK Parti adayı Faruk Özlü

Kaynak: İHA