31 Mart Yerel Seçimleri dün gerçekleştirildi. Resmi olmayan verilere göre sandıkların yüzde 99,95’inin açıldığı Mersin’de, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) de destek verdiği "Kent Uzlaşısı" adayı CHP’li Vahap Seçer yüzde 59,50 oyla seçimleri kazandı. Akdeniz ilçesinde, DEM Parti Eşbaşkan adayları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan yüzde 36,92 oy ile belediye eşbaşkanları olarak seçildi. AKP’nin ilçede aday gösterdiği Muhammet Mustafa Gültak ise yüzde 30,39 oy alabildi.

AKDENİZ’DE DEM PARTİ KAZANDI

Erdoğan: İsrail İle Ticaret İşi Bitti Erdoğan: İsrail İle Ticaret İşi Bitti

Sandıkların açıldığı ilk andan itibaren DEM Parti Akdeniz İlçe Örgütü’ne akın eden halk, geç saatlere kadar seçim zaferini kutladı. Sık sık, “Akdeniz bizimdir bizim kalacak”, “jin, jiyan, azadî” ve “Bijî Serok Apo” sloganlarını atan halk, halay ve zılgıtlarla halaya dururken, DEM Parti Akdeniz Belediyesi eşbaşkan adayları Hoşyar Sarıyıldız ve Nuriye Arslan açıklama yaptı. 

Kitleye hitaben ilk olarak konuşan Nuriye Arslan, hep birlikte kazandıklarını belirterek, “Hepimiz 24 saattir ayaktayız. Önemli bir başarı elde ettik. Halkımızın yanında olacağız” diye belirtti. Daha sonra konuşan Hoşyar Sarıyıldız da, “Bu başarı, Türkiye’de barış ve kardeşlik isteyen halklara armağan edilen bir barış hediyesidir” dedi.

TOROSLAR’DA KENT UZLAŞI KAZANDI

Toroslar ilçesinde de "Kent Uzlaşısı" adayı CHP'li Abdurrahman Yıldız, yüzde 47,05 oy alarak seçimleri kazandı. 

Kaynak: Haber Merkezi