“Ulusal devletlerin sonu gelmiştir…” demişti bir zamanlar bir Genelkurmay Başkanı… (Hilmi Özkök)

                Önceki gün PKK yöneticilerinden Cemil Bayık İsrail siyonizminin saldırganlıklarıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı; “Ulus devlet hiçbir zaman sorunlara çare olmayacaktır. Hatta, gün geçtikçe sorunların daha da büyümesine neden oluyor. Bazıları Filistin için çözümün ulusa devlet olduğunu söylüyor. Bu doğru değil. Bölgede ulus devlete sahip olanlar hâlâ sorun yaşıyor. Topraklarından göç ediyor. Demek ki bu çözüm değil…”

O zaman sorası geliyor insanın; “Bağımsızlık ne demektir acaba?” Ya da “Yaşasın tam bağımsız Türkiye” sloganının anlamı ne olabilir diye…

                Ya da kendilerine has BAYRAKLARI, MARŞLARI, DİLLERİ, TOPRAKLARI vb. olan ve sayıları 206 olan ülkeler nasıl ülkelerdir? Ulusal devlet midirler? Ya da başka bir adları var mıdır?

                Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim,” dediği Türkiye Cumhuriyeti Devleti tam da bir ulusal devlettir! Yüz yıl önce atılan temelleri öylesine kök salmıştır ki, yıkmak, parçalamak, yok etmek asla ve kat’a mümkün değildir!

                Bunlar meselenin bir yanı… Diğer yanına gelince;

                Mademki ulusal devletler ve özellikle de Ortadoğu’da mümkün değildir o zaman ABD güdümlü PKK ne yapmak istemektedir? Yoksa yıllardır dillendirdiğimiz “İkinci İsrail” planı açık mı edilmiştir yetkili ağızlardan?

1)      İsrail, ABD’nin Ortadoğu’daki jandarmasıdır, Filistin topraklarını gasp ederek (İddia edildiği gibi yıllar içinde gönüllüce satılan Filistin toprakları gerçekte %1 oranındadır/uzmanların açıklamalarından) yüzlerce yıllık Filistin’i yok etme çabası beyhudedir!

2)      Misak-ı Milli sınırlarımız, ULUSAL DEVLET sınırlarımızdır!

3)      ABD piyonu PKK, bir taraftan “Ulusal devlet olmaz,” derken diğer taraftan da “Özgür Kürdistan” diyebilmektedir,

Soralım;

ABD’nin her türlü yardımı (Silah, eğitim, para ve hatta silah fabrikası…) verdiği, açıkça desteklediğini gösterdiği, kardeşi kardeşe kırdırdığı ve “Ulusal devlet” vaadi verdiği PKK neyin peşindedir?

Affedersiniz, yanlışlık oldu… PKK değil de ABD’nin neyin peşinde olduğunu sormam gerekirdi, her ne kadar neyin ve nelerin peşinde olduklarını biliyor, açıklıyor ve yazıyor olsak da…

Türkiye Cumhuriyeti Devleti yüzüncü yaşını bitiriyor…Daha nice yüzyıllara hazırlık yapıyor…

Seksen beş milyon olarak Cumhuriyet coşkumuzu katlayacağız… Yüzyıllara hazırlıklar yapacağız…

Zenginliklerimiz var,

Genç nüfusumuz var,

Çalışkanlığımız ve zeki oluşumuz, Atatürk tarafından tescilli,

En güzeli de “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına TÜRK MİLLETİ denir,” gerçeğimiz…

Yaşasın Tam bağımsız Türkiye ve “Ne mutlu Türk’üm diyene!”